هالک بانک ترکیه اتهام دور زدن تحریم های ایران را رد کرد

به گزارش سفر به کیش، هالک بانک ترکیه در واکنش به اتهام زنی آمریکا به آن درباره دور زدن تحریم های ایران، گفت قوانین داخلی آمریکا شامل کل جهان نمی شود.

هالک بانک ترکیه اتهام دور زدن تحریم های ایران را رد کرد

به گزارش به نقل از رویترز، هالک بانک ترکیه در واکنش به اتهام های یک قاضی آمریکا مبنی بر کمک به ایران برای دور زدن تحریم های یک جانبه گفت قوانین واشنگتن شامل عملکرد بانک های خارج از کشورش نیست.

پیش از این نمایندگان دادستان آمریکا هالک بانک را متهم به استفاده از خدمات پولشویی شرکت های فعال در ایران و ترکیه و معاملات تقلبی طلا، مواد غذایی و دارو برای رسیدن به این هدف کرده بود.

بنا بر اعلام این خبرگزاری، اکنون هالک بانک به دنبال برکناری قاضی پرونده ای است که این بانک را به نقض قوانین تحریم های یک جانبه آمریکا علیه ایران متهم دانسته است. رابرت کری وکیل هالک بانک ترکیه نیز گفته است از قاضی این پرونده خواهد خواست تا رفع صلاحیت خود را انجام دهد.

او در دادگاه فدرال آمریکا که در ماه فروردین در منهتن نیویورک برگزار شده است، این ادعای داستان ها و نقض تحریم ها علیه ایران از سوی هالک بانک را به شدت مردود خواند.

مهرماه سال گذشته دستگاه قضایی آمریکا هالک بانک را متهم به نقض تحریم ها دانست و خواستار پاسخگویی این بانک در دادگاه آمریکا شد. دادستان های آمریکا مدعی بودند هالک بانک از سال 2012 تا 2016 (1391- 1395) به طرحی برای استفاده ایران از درآمد فروش نفت و گازش در بازا های جهانی به وسیله شبکه ای از شرکت ها کمک کرده است.

این ادعا با اتهامات وارده بر مهمت هاکان آتیلا مدیر سابق هالک بانک، مشابه است. او سال گذشته محاکمه و محکوم به حبس شد و بعد از 28 ماه زندان آزاد شد.

در دادگاه رسیدگی به پرونده او در نیویورک رضا ضراب تاجر ایرانی-ترکیه ای به عنوان شاهد حضور داشت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1148

به "هالک بانک ترکیه اتهام دور زدن تحریم های ایران را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هالک بانک ترکیه اتهام دور زدن تحریم های ایران را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید