مقاله: کشف فسیل 43 میلیون ساله یک نهنگ چهارپا!

به گزارش سفر به کیش، تراویس پارک، محقق و پژوهشگر نهنگ های باستانی در موزه تاریخ طبیعی لندن در رابطه با این کشف می گوید:

مقاله: کشف فسیل 43 میلیون ساله یک نهنگ چهارپا!

دانشمندان امیدوارند که کشف فسیل نهنگ چهارپا در پرو بتواند ابعاد بیشتری از چرخه تکامل نهنگ ها و چگونگی پراکنده شدن آن ها در سرتاسر جهان را شرح بدهد. دکتر اولیور لمبرت در موسسه علوم طبیعی سلطنتی بلژیک کار می نماید و یکی از نویسندگان مقاله کشف فسیل نهنگ چهارپا است. آقای لمبرت در خصوص این فسیل 43 میلیون ساله در پرو می گوید:

این فسیل در رسوبات دریایی منطقه پلایا مدیا لونا (Playa Media Luna) و در فاصله 1 کیلومتری از ساحل اقیانوس آرام کشور پرو کشف شده است. یکی از نکاتی که توجه و حیرت دانشمندان را برانگیخته همین موقعیت و مکان کشف فسیل 43 میلیون ساله نهنگ چهارپا است. زیرا تا به حال دانشمندان تصور می کردند که اولین نهنگ ها در حدود 50 میلیون سال پیش و در جنوب آسیا تکامل پیدا نموده اند. حال این که چطور این نهنگ های چهارپا سر از کشور پرو در آورده اند معمایی است که می بایست حل گردد.

تیمی از دیرین شناسان از کشورهای فرانسه، ایتالیا، هلند، بلژیک و پرو این فسیل 43 میلیون ساله را کشف نموده اند و در حال آنالیز و تحقیق روی آن هستند. این دانشمندان نام Peregocetus pacificus را روی این نهنگ چهارپا گذاشته اند که این معنی را می دهد: نهنگ مسافری که به اقیانوس آرام رسید!

منبع مقاله: کشف فسیل 43 میلیون ساله یک نهنگ چهارپا!

انتشار: 18 آبان 1400 بروزرسانی: 18 آبان 1400 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1845

به "مقاله: کشف فسیل 43 میلیون ساله یک نهنگ چهارپا!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: کشف فسیل 43 میلیون ساله یک نهنگ چهارپا!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید