مقاله: چگونگی تغییر جمعیت تورنتو در طی 50 سال آینده

به گزارش سفر به کیش، باید جایگزینی برای توسعه دهندگان شهری یافت. مارک فاکس، یکی از استادان دانشگاه تورنتو در زمینه مهندسی سیستم های شهری، پیشنهاد می نماید که برج های کاندو باید دارای سیستم تصفیه فاضلاب مستقل و مخصوص به خود باشند که امکان تصفیه آب سینک و دوش را دارا باشد و بتواند آب تصفیه شده را برای استفاده دوباره بلافاضله به چرخه توالت بازگرداند. آب تصفیه شده به وسیله دریچه های فاضلاب مستقیما به دریاچه اونتاریو بازگردانده خواهد شد و مواد بیوسلید (یا لجن فاضلاب) جدا شده و به عنوان کود به فروش برسد.

مقاله: چگونگی تغییر جمعیت تورنتو در طی 50 سال آینده

قرن بیست و یکم دیگر قرنی جدید و نورسیده نیست. سالهای نخستین آن سپری شده و تورنتو به هویت جدید خود، ملغمه ای جذاب و پیروز، رسیده است. در اینجا به مباحثی همچون چگونگی تمیز کردن خیابان ها و تهویه هوای متروهای شلوغ و ساخت خط جدید مترو به محله اسکاربورو می پردازیم. حتی در حال حاضر هم تورنتو نمی تواند با رشد روز افزون خود مقابله کند و به گرد آن برسد. تا سال 2066، آینده چنان تصویری را برای شهر تورنتو رقم می زند که حتی در تصور ما نمی گنجد.

در واقع پارادوکس آینده تورنتو در این واقعیت است که با عظیم شدن و وسیع شدن شهر، تنها راه چاره های کوچک کارکرد داشته و به تسریع امور یاری خواهد نمود. شبکه آبر و فاضلای و تامین انرژی و برق که در حال حاضر در شهرها به کار می رود به بیش از صد سال پیش برمی گردد و متعلق به شهری است که دیگر وجود نخواهد داشت. تورنتو را نمی توان با همین شرایط برای آینده مقاوم سازی کرد، بلکه باید سیستم های جدیدی در شهر نصب و راه اندازی گردد.

منبع مقاله: چگونگی تغییر جمعیت تورنتو در طی 50 سال آینده

انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1228

به "مقاله: چگونگی تغییر جمعیت تورنتو در طی 50 سال آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: چگونگی تغییر جمعیت تورنتو در طی 50 سال آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید