مسئولیت اجرا با وزارت صمت نظارت با وزارت بهداشت

به گزارش سفر به کیش، وزیر کشور گفت: مسئولیت اجرای پروتکل های بازفعالیت واحدهای صنفی و مالی با خود اصناف و وزارت صمت اما نظارت بر عهده وزارت بهداشت است.

مسئولیت اجرا با وزارت صمت نظارت با وزارت بهداشت

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سفر به کیش از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی نائب رئیس شورای عالی مدیریت بحران کشور، عصر امروز (در نشست با معاونین وزارت کشور، ضمن مرور جهت دنبال شده در مدیریت بیماری کرونا در مناطق مختلف کشور تا به امروز، گفت: اقدامات استانداران و مجموعه عوامل سطوح مختلف مدیریت سیاست داخلی در حفظ آرامش و ثبات و طمأنینه در لایه های مختلف اجتماعی در پی بروز و شیوع بیماری کرونا در کشور، از اهمیت و اثرگذاری بسیار بالایی برخوردار است.

وی در همین زمینه با تشکر از کوشش های استانداران اضافه کرد: نقش آفرینی استانداران در فرایند مدیریت بیماری کرونا مورد اذعان همه دستگاه های عضو ستاد ملی مدیریت کرونا است و امیدواریم با مستندسازی این تجربیات و تجمیع آن، اشکالات موجود در فرایندهای مرتبط با کنترل و مدیریت بیماری در مناطق مختلف، به حداقل برسد.

رحمانی فضلی ضمن مرور بعضی از کوشش های به عمل آمده از سوی شهرداران و دهیاران در مناطق مختلف برای مبارزه با شیوع بیماری که با حمایت فرمانداری ها اجرا شده است، از کوشش های فرمانداران، شهرداران، بخشداران و دهیاران در سراسر کشور تقدیر کرد.

وزیر کشور در همین زمینه ابراز امیدواری کرد: به تدریج، روش های مؤثری برای جبران کاهش منابع شهرداری ها در اثر شیوع کرونا پیش بینی گردد.

وی در این نشست، ضمن اشاره به گزارش های ارائه شده ناظر بر تعدد و تفرق مراجع و رویکردهای جاری برای جذب و ساماندهی یاری های مردمی و پشتیبانی از اقدامات خیرین در زمینه بیماری کرونا، نقش آفرینی یک یا دو متولی اصلی قانونی در این خصوص برای هم افزا نمودن این کوشش ها و پرهیز از موازی کاری و اتلاف منابع و فرصت ها را خواهان شد.

در نشست عصر امروز معاونین وزارت کشور با دکتر رحمانی فضلی، پیشنهادات کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا برای مراحل بعدی طرح فاصله گذاری اجتماعی هوشمند، مطرح و مورد گفتگو نهاده شد.

وزیر کشور پس از آنالیز این پیشنهادات که متضمن ادامه شرایط موجود و یا تغییر و هوشمند سازی محدودیت ها، پروتکل ها و چارچوب های فعلی در مورد فعالیت مدارس و دانشگاه ها، بوستان ها و پارک ها، محیط ها و برنامه های فرهنگی و آئینی و فعالیت های اصناف و واحدهای تجاری است، بر اهمیت توجه توأمان به صیانت و مراقبت از سلامت مردم و آرامش مالی خانواده ها و جامعه تأکید کرد.

رحمانی فضلی در همین زمینه با اشاره به فرایند موجود شروع فعالیت واحدهای صنفی کم خطر در استان ها و در تهران از شروع هفته آینده، تأکید کرد: مسئولیت اجرای پروتکل های بازفعالیت واحدهای صنفی و مالی با خود اصناف و وزارت صمت اما نظارت بر عهده وزارت بهداشت است.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 20 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 957

به "مسئولیت اجرا با وزارت صمت نظارت با وزارت بهداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسئولیت اجرا با وزارت صمت نظارت با وزارت بهداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید