مخالفت اتحادیه اروپا با طرح نخست وزیر انگلیس برای اجرای بریگزیت

به گزارش سفر به کیش، مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا در امور خروج انگلیس از این اتحادیه اعلام نمود، قاطعانه با طرح پیشنهادی نخست وزیر این کشور درباره توافق های آینده مخالف است.

مخالفت اتحادیه اروپا با طرح نخست وزیر انگلیس برای اجرای بریگزیت

به گزارش سفر به کیش، میشل بارنیه، مذاکره نماینده ارشد اتحادیه اروپا درباره بریگزیت می گوید، انگلیس نمی تواند تکه هایی از عضویت اتحادیه اروپا را بر دارد و بقیه را رد کند.

روز یک شنبه نخست وزیر انگلیس گفته بود که بر سر طرح دولت برای نحوه خروج از اتحادیه اروپا و توافق های بعد از آن کوتاه نمی آید.

با این حال، مذاکره نماینده ارشد اتحادیه اروپا توضیح داد، طرح دستورالعمل های مشترک برای کالاها و بدون در نظر دریافت خدمات، خلاف منافع این اتحادیه است.

طرح خروج انگلیس از اتحادیه اروپا موسوم به بریگزیت تابستان دو سال پیش در همه پرسی رأی آورد و در حال حاضر مقام های انگلیس با مقام های اتحادیه اروپا در مذاکره اند تا نحوه اجرای این خروج و توافق های بعد از آن را تعیین نمایند.

قرار است انگلیس از روز 29 مارس یعنی کمتر از هفت ماه دیگر از اتحادیه اروپا خارج گردد ولی هنوز تعیین نشده است که پس از آن، رابطه انگلیس با اتحادیه اروپا چگونه خواهد بود.

بارنیه اظهار کرد: زیست بوم ما در طول چند دهه رشد نموده است. شما نمی توانید با انتخاب چند قطعه، با آن بازی کنید.

بارنیه قبلا هم درباره طرح نخست وزیر انگلیس برای نحوه خروج از اتحادیه اروپا انتقاد نموده بود اما منابع نزدیک به او به بی بی سی گفته اند که او هیچ وقت تا این اندازه صریح نبوده است.

دولت انگلیس در پاسخ تاکید نموده است که طرح هایش برای ترک اتحادیه اروپا دقیق و عمل گرایانه است و هم برای انگلیس و هم برای اتحادیه اروپا مفید است.

طرح پیشنهادی نخست وزیر انگلیس در ماه ژوئیه معرفی گردید و در پی آن دیوید دیویس، وزیر امروز خروج از اتحادیه اروپا و بوریس جانسون، وزیر خارجه کناره گیری کردند.

برای مذاکرات بین انگلیس و اتحادیه اروپا درباره بریگزیت به طور غیر رسمی تا ماه اکتبر فرصت هست ولی بارنیه گفته است که این مهلت می تواند تا اواسط نوامبر تمدید گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 آذر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 22

به "مخالفت اتحادیه اروپا با طرح نخست وزیر انگلیس برای اجرای بریگزیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت اتحادیه اروپا با طرح نخست وزیر انگلیس برای اجرای بریگزیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید