محدودیت شبانه در کنترل کرونا تاثیر معناداری داشت

به گزارش سفر به کیش، خبرنگاران : دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مبارزه بیماری کرونا با اشاره به اهمیت طرح محدودیت تردد از ساعت 21 تا 4 صبح، گفت: اجرای این طرح یاری بزرگی در کاسته شدن از دورهمی های شبانه و ترددها داشته که خود این امر تاثیر معناداری در کاهش تعداد مبتلایان به کرونا در کشور داشته است.

محدودیت شبانه در کنترل کرونا تاثیر معناداری داشت

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت کشور: حسین قاسمی در انتها چهل و هشتمین نشست کمیته انتظامی و امنیتی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به این که فرایند بیماری کرونا در کشور با همت مسئولان و رعایت مردم، اصناف و کسبه نسبت به هفته گذشته در شرایط بهتری قرار گرفته است اضافه نمود: از شروع طرح جدید مقابله با کرونا حدود 10 روز می گذرد و خوشبختانه فرایند، نشانگر مدیریت بیماری در سراسر کشور است.

دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا با تاکید بر اینکه امید داریم با ادامه این فرایند و افزایش همکاری مردم، بتوانیم به شرایط مطلوب و ایده ال مورد نظر برسیم، توضیح داد: گزارش های دریافتی از استان ها گویای رعایت متوسط حدود 85 درصد پروتکل های بهداشتی نظیر زدن ماسک، حفظ فاصله گذاری اجتماعی و اجتناب از حضور در دورهمی ها است که انتظار می رود با همت هموطنان عزیز به بالای 90 درصد برسد.

قاسمی همچنین با اشاره به اهمیت طرح محدودیت تردد از ساعت 21 تا 4 صبح گفت: اجرای این طرح یاری بزرگی در کاسته شدن از دورهمی های شبانه و ترددها داشته که خود این امر تاثیر معناداری در کاهش تعداد مبتلایان به کرونا در کشور داشته است.

وی اضافه نمود: با رعایت هدفمند پروتکل ها از سوی مردم و کسبه ها امروز شاهد این هستیم که تعداد شهرهای قرمز در کشور کم شده است.

قاسمی گفت: البته در صورت عدم رعایت محدودیت ها و افزایش تعداد مبتلایان، شرایط شهرها به لحاظ قرمز، نارنجی و زرد برگشت پذیر است و برای همین ضروری است، مردم عزیز کماکان رعایت پروتکل ها را به عمل آورند تا بر این بیماری غلبه کنیم.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 9 دی 1399 بروزرسانی: 9 دی 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1341

به "محدودیت شبانه در کنترل کرونا تاثیر معناداری داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محدودیت شبانه در کنترل کرونا تاثیر معناداری داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید