قالیباف: سیستان وبلوچستان در ظاهر محرومیت دارد در واقع ظرفیت دارد

به گزارش سفر به کیش، تهران (پانا) - رئیس مجلس در سومین سفر استانی خود امروز راهی استان سیستان و بلوچستان شد، استانی که به محض ورود آن را گنج پنهان خواند و گفت دارای ظرفیت های بسیاری است.

قالیباف: سیستان وبلوچستان در ظاهر محرومیت دارد در واقع ظرفیت دارد

به گزارش روابط عمومی مجلس، محمدباقر قالیباف صبح امروز با هدف بازدید و نظارت میدانی بر حوزه های انتخابیه نمایندگان استان سیستان و بلوچستان، وارد فرودگاه چابهار شد. وی در بدو ورود به چابهار، با اشاره به نظارت میدانی از استان خوزستان که ماه گذشته انجام شد تاکید کرد که تصمیم های این سفر در پورتال مجلس واقع شده است و از تهران پیگیری می شود. وی همچنین استان سیستان و بلوچستان را گنج پنهان نامید که دارای ظرفیت های مهمی در حوزه های ترانزیت، شیلات، صنعت، گردشکری و کشاورزی است.

قالیباف پس از ورود به چابهار در جمع خبرنگاران با بیان این که حضور در استان سیستان و بلوچستان پیرو نظارت های میدانی مجلس انجام می شود گفت: حداقل یک ماه پیش از حضور در هر استان برای نظارت میدانی موضوعات مختلف استان در مجلس با حضور کمیسیون های مربوطه و نیز استاندار، مجمع نمایندگان استان، نیروهای جهادی استان بررسی می شود. در بررسی های پیش از سفر گزارش های دیوان محاسبات و سازمان بارزسی از پروژه های استان نیز مورد توجه قرار می گیرد و در حین سفر هم بررسی میدانی این گزارش ها در دستور کار است و در پایان سفر هم یک جمع بندی با حضور بخش های مختلف خواهیم داشت. تصمیم هایی که در این نظارت های میدانی گرفته می شود در پرتال مجلس قرار داده می شود از جمله تصمیم های نظارت میدانی گذشته در استان خوزستان در این پرتال قرار گرفته و پیگیری های بعدی این تصمیم ها نیز در تهران ادامه می یابد.

قالیباف افزود: امیدوارم این نظارت میدانی بتواند تحرک بیشتری را به پروژه های نیمه تمام بدهد و بتوانیم به این استان که در ظاهر محرومیت دارد اما در واقع دارای ظرفیت های بزرگ و مهمی است و در حوزه ترانزیت، شیلات، صنعت، گردشکری و کشاورزی ظرفیت های خوبی دارد و گنج پنهانی است، خدمت بیشتری انجام دهیم.

وی در ادامه این نظارت میدانی به منطقه محروم میرآباد در حاشیه چابهار رفت و با مردم گفت وگو کرد و وعده ساخت مسکن برای مردم این منطقه را داد.

در این بازدید مولوی عبدالواحد امام جمعه موقت چابهار توضیحاتی را درباره ضرورت احداث فرودگاه در کنارک برای توسعه منطقه به قالیباف ارائه کرد تا از این طریق این منطقه با توسعه بیشتری همراه شود. وی خطاب به رئیس مجلس گفت: با توجه به طرح توسعه سواحل مکران این که فرودگاه در کنارک که 50 کیلومتر فاصله دارد قرار داشته باشد به درد نمی خورد. این درحالی است که در منطقه آزاد باید فرودگاه وجود داشته باشد.

مولوی عبدالواحد افزود: اگر قرار است مثلا 20 هزار گردشگر وارد چابهار شود آیا این امکان پذیر است که فرودگاه 50 کیلومتر دورتر باشد و از این فاصله به آن ها خدمات رسانی کنیم؟ اگر یک تاجر بخواد برای ترانزیت به منطقه آزاد چابهار بیاید آیا می تواند در 50 کیلومتری وارد منطقه شود؟ منطقه آزاد الان هم مرز زمینی دارد و هم مرز دریایی و این که این منطقه مرز هوایی داشته باشد خواسته به حق برای منطقه است.

رئیس مجلس نیز پس از این نکات تاکید کرد که مجلس این نیازها را از نهادهای مسئول پیگیری خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1256

به "قالیباف: سیستان وبلوچستان در ظاهر محرومیت دارد در واقع ظرفیت دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قالیباف: سیستان وبلوچستان در ظاهر محرومیت دارد در واقع ظرفیت دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید