فعال مدنی آمریکایی: ایران با وجود تحریم در مهار کرونا بهتر از آمریکا عمل کرد

به گزارش سفر به کیش، ایرنا نوشت: یک فعال صلح طلب آمریکایی، ابتلای دونالد ترامپ به کرونا را اوج ناکامی در جلوگیری از همه گیری در این کشور دانست و گفت کشورهایی که زیر فشار تحریم های غیرانسانی قرار دارند عملکرد بهتر و موثرتری در این زمینه داشته اند.

فعال مدنی آمریکایی: ایران با وجود تحریم در مهار کرونا بهتر از آمریکا عمل کرد

جو لمباردو عضو گروه آمریکایی متحد ملی ائتلاف ضد جنگ روز دوشنبه در گفت وگویی گفت: من شاد نیستم که ترامپ یا هر کسی دیگر دچار کرونا شود. اگر وی دست به اقدام موثری زده بود، اکنون خیلی ها زنده می بودند اما او در عوض چین را سرزنش کرد.

وی ادامه داد: چین اقدام خوبی کرد و هنگامی که ساختار دی ان ای ویروس کرونا را کشف کرد، آن را در اختیار جهان قرار داد. این کاری است که ایالات متحده هیچگاه نمی کند و به دنبال این است که اگر واکسن کرونا را تولید کرد، از آن پول در بیاورد. آمریکا به جای کمک، علیه دیگر کشورها تحریم وضع کرده است.

این فعال مدنی آمریکا با اشاره به تحریم های آمریکا علیه ایران و کشورهای دیگری که در حال مبارزه با کرونا هستند، اضافه کرد: ویروس مرز نمی شناسد و باید با همکاری بین المللی مهار شود اما جالب اینجاست که با وجود تحریم ها علیه کوبا، ونزوئلا و ایران، آنها مدیریت بهتری برای مهار کرونا نشان داده اند و با وجود کمبود امکانات، بهتر عمل کرده اند.

لمباردو تاکید کرد: ترامپ بر خلاف نظر جامعه پزشکی عمل کرد و اکنون خود دچار کرونا شده است. او در فراگیری این ویروس در داخل آمریکا و جهان مسئولیت دارد.

وی در پاسخ به اینکه چرا با وجود امکانات و ذخایر اقتصادی هنگفت، کرونا در آمریکا همچنان تاخته و بیشترین تعداد قربانی را در میان آمریکایی ها می گیرد، گفت: مساله، نظام درمانی سرمایه داری آمریکاست. دولت تلاش دارد با سرمایه داری بازار، ویروس کرونا را مهار کند.

عضو گروه آمریکایی متحد ملی ائتلاف ضد جنگ شرح داد: در اینجا، یک ایالت با ایالت دیگر بر سر دریافت امکانات می جنگد و خبری از برنامه ملی نیست.

لمباردو یادآور شد: مقامات خطر ویروس را کوچک شمردند و زمانی که ابراز نگرانی می کنند، نگرانی آنها بر سر این است که درآمد کمتر و رکود اقتصادی ایجاد شود. شرایط رو به بدتر شدن است و بیکاری رو به افزایش است. ماهیت این نظام اقتصادی به گونه ای است که برای حفظ جان انسان ها ارزش قائل نیست.

روز جمعه به طور رسمی اعلام شد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به کرونا مبتلا شده است. او که در هفت ماه گذشته به طور مداوم این ویروس را بی اهمیت شمرد، از استفاده از ماسک امتناع ورزید و دستورات بهداشتی را رعایت نکرد، اکنون در بیمارستان حضور دارد اما آمریکا بیش از 210 هزار کشته و بیش از 7 میلیون مبتلای شناسایی شده به این بیماری را از آن خود کرده است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 آبان 1399 بروزرسانی: 18 آبان 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1232

به "فعال مدنی آمریکایی: ایران با وجود تحریم در مهار کرونا بهتر از آمریکا عمل کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعال مدنی آمریکایی: ایران با وجود تحریم در مهار کرونا بهتر از آمریکا عمل کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید