شرکت های خصوصی وارد کننده واکسن معطل صدور مجوز نمی مانند

به گزارش سفر به کیش، تهران (پانا) - سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد که هیچ شرکت خصوصی متقاضی واردات واکسن بابت اخذ مجوز سازمان غذا و دارو مشروط به تکمیل بودن مدارک معطل نمی ماند.

شرکت های خصوصی وارد کننده واکسن معطل صدور مجوز نمی مانند

به گزارش روابط عمومی سازمان غذا و دارو، شرکتهای متقاضی واردات واکسن کرونا در صورت ارائه مستندات قانونی و تائید شده توسط نهادهای ذیربط در مورد اصالت واکسن نه تنها معطل صدور مجوز سازمان غذا و دارو نمی ماند؛ بلکه در کوتاهترین زمان این سازمان نسبت به آنالیز و صدور مجوزهای لازم اقدام می نماید.

البته متذکر می گردد تا به امروز در سراسر دنیا تامین واکسن صرفاً تحت نظارت مستقیم دولت ها در حال اجرا بوده و هیچ گزارشی مبنی بر موفقیت بخش خصوصی در خرید واکسن دریافت نشده است.

بدیهی است سازمان غذا و دارو درصورت ارائه حداقل اسنادی که کیفیت و اصالت این واکسن ها را تائید نماید از خرید و واردات آنها توسط بخش خصوصی همچون سابق استقبال و حمایت می نماید. البته آنچه حساسیت موضوع را مضاعف نموده است اعلام سازمان دنیای بهداشت به سازمان های مسئول پیرامون وجود 200 میلیون واکسن تقلبی کرونا در دنیا است که دقت بیشتری را طلب می نماید.

گفتنی است که تا به امروز 49 درخواست واردات واکسن توسط شرکت های خصوصی به این سازمان ارسال شده که 35 مورد از آنها با ارائه حداقل اسنادی که شرکت های متقاضی ارائه نموده اند، معرفی نامه از اداره کل داروی سازمان غذا و دارو دریافت نموده اند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 خرداد 1400 بروزرسانی: 3 خرداد 1400 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1614

به "شرکت های خصوصی وارد کننده واکسن معطل صدور مجوز نمی مانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت های خصوصی وارد کننده واکسن معطل صدور مجوز نمی مانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید