سلاح هایی از جنس استخوان انسان کشف شد

به گزارش سفر به کیش، نتایج تحقیقات جدیدی نشان می دهد حدود 11000 سال پیش، شکارچیان عصر سنگ که در داگرلند تجمع می کردند از سلاح های تیزی از جنس استخوان انسان استفاده می کردند.

سلاح هایی از جنس استخوان انسان کشف شد

داگرلند که اکنون منطقه ای در زیر دریای شمال است در گذشته، زمانی که سطح آب پایین تر بود منطقه ای برای زندگی حیوانات و انسان ها بود؛ با این که از دوران زندگی ساکنان این منطقه مدت ها گذشته است اما آثار به جامانده از آن ها از جمله سلاح ها در سواحل نزدیک هلند کشف می شوند.

بررسی 10 مورد از این سلاح نشان داد 8 سلاح از استخوان و شاخ نوعی گوزن ساخته شده اند اما جنس 2 مورد از این سلاح ها استخوان انسان تشخیص داده شد.

هنوز علت این که چرا این سلاح ها از استخوان انسان ساخته شده اند مشخص نیست، چراکه جنس شاخ گوزن در مقایسه با استخوان انسان به مراتب برای ساخت سلاح مناسب تر است.

تا به امروز حدود هزار سلاح از جنس استخوان متعلق به مردم داگرلند کشف شده است. برخی از این سلاح ها کوچک هستند و حدود 9 سانتی متر طول دارند.

کارشناسان معتقدند ممکن است شکارچیان این سلاح ها را همچون نیزه به سمت هدف پرتاب کرده باشند یا از آن ها به عنوان تیر در کمان استفاده کرده باشند یا آن ها را بر سر نیزه قرار می دادند.

بررسی ها نشان داد قدمت این سلاح ها به 8هزار تا 11هزار سال پیش بازمی گردد.

به گفته کارشناسان با این که استفاده از استخوان انسان برای ساخت سلاح بسیار نادر است اما بی سابقه نیست؛ برای مثال جنگجویان گینه نو نیز از خنجرهایی از جنس استخوان انسان استفاده می کردند اما از استخوان های متعلق به انسان های بسیار مهم برای این کار استفاده می کردند.

لایوساینس نوشت، بررسی های اجرا شده بر روی سلاح های داگرلند هنوز کامل نیست و فقط تحقیقات مفصل تر اطلاعات بیشتری درباره استفاده از این سلاح ها را مشخص خواهد کرد.

منبع: گردشبان
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1400

به "سلاح هایی از جنس استخوان انسان کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلاح هایی از جنس استخوان انسان کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید