سامانه جدید ترافیک و تخلفات جاده ای طراحی و ساخته شد

به گزارش سفر به کیش، داوود داعی نژاد مدیرعامل یک شرکت مهندسی دانش بنیان و عضو هیئت مدیره انجمن سیستم های حمل و نقل هوشمند در تبادل نظر با خبرنگار مهر در مورد سامانه برداشت آمار ترافیکی راه ها گفت: در این شرکت دانش بنیان پیروز به طراحی سیستم آنلاین برداشت آمار ترافیکی راه ها مبتنی بر لوپ مغناطیسی شدیم.

سامانه جدید ترافیک و تخلفات جاده ای طراحی و ساخته شد

جهت دریافت مشاوره خدمات قیمت طراحی کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

وی با بیان اینکه سیستم برداشت آمار ترافیکی راه ها برای اندازه گیری و ارسال آمار ترافیکی راه های درون شهری و بین شهری طراحی شده است، بیان نمود: این سیستم شامل تجهیزات اندازه گیری و ثبت ترافیکی (مجموعه تجهیزات زیر و کنار راه) سنسورهای مغناطیسی، پوشش های محافظ، کیوسک و تجهیزات داخلی (سرور مرکزی و نرم افزارهای تحلیل پشتیبانی) می گردد.

وی با اشاره به پارامترهای اندازه گیری ترافیک راه ها گفت: تعداد خودروهای عبوری از مقطع، جهت تردد، طول خودروهای عبوری با خطای زیر 30 سانتیمتر، تفکیک خودروها در 5 کلاس خودرویی شامل سواری، کامیونت و مینی بوس، کامیون دومحوره، اتوبوس و تریلی بر اساس بازه های طولی قابل تنظیم توسط کاربر، سرعت خودرو با خطای زیر 5 درصد از پارامترهایی هستند که توسط این دستگاه اندازه گیری می گردد.

وی اضافه کرد: تعداد تخلف فاصله طولی غیرمجاز، تعداد تخلف سبقت غیرمجاز در راه های دوطرفه، تعداد تخلف تردد معکوس در مسیرها و خیابان های یکطرفه، تعداد تخلف سرعت غیرمجاز به تفکیک کلاس خودرویی، تشخیص هوشمندانه یکطرفه شدن یک راه دوطرفه به طور مثال جاده چالوس و اصلاح آماری تخلف تردد معکوس از جمله مواردی است که این دستگاه اندزه گیری می نماید.

داعی نژاد با بیان اینکه این دستگاه قابلیت ارسال داده در بدترین شرایط ارتباطی 2G(با کمترین میزان SNR سیگنال شبکه موبایل) را دارد، گفت: این سیستم می تواند داده های ترافیکی را بر بستر شبکه، فیبر نوری، GPRS و 3G ارسال کند.

به گفته مدیر عامل این شرکت دانش بنیان، همچنین میزان تخلفات فاصله طولی غیرمجاز جهت تشخیص معابر پرخطر و ارائه راهکارهای مربوطه برای کاهش تصادفات توسط این سامانه اندازه گیری می گردد.

وی با بیان اینکه این سامانه در جاده چالوس و استان سیستان و بلوچستان نصب شده است، بیان نمود: این سیستم قابلیت نصب در تمامی جاده ها را دارد.

وی با بیان اینکه این دستگاه قابلیت اندازه گیری خیلی از پارامترهای جاده ای را دارد، ادامه داد: همچنین تخلفات سبقت غیرمجاز در معابر دوطرفه بدون جداکننده جهت تشخیص مقاطع پرخطر توسط این دستگاه قابل اندازه گیری است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 آبان 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1200

به "سامانه جدید ترافیک و تخلفات جاده ای طراحی و ساخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه جدید ترافیک و تخلفات جاده ای طراحی و ساخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید