راه اندازی کارسوق صنایع دستی در وزارت آموزش و پرورش

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان گفت: بر اساس مذاکراتی که با معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی داشتیم، بنا است کارسوق صنایع دستی را به عنوان یکی از کارویژه ها در آموزش و پرورش به ویژه در استعدادهای درخشان وارد کنیم.

راه اندازی کارسوق صنایع دستی در وزارت آموزش و پرورش

فاطمه مهاجرانی معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان روز گذشته در بازدید از سی امین نمایشگاه ملی صنایع دستی در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: ما در آموزش و پرورش، در حوزه استعدادهای درخشان کارویژه ای با عنوان کارسوق طراحی کردیم که از مهرماه 97 اجرایی خواهد شد.

او هدف از اجرای این طرح را آشنایی دانش آموزان با مفاهیم و مبانی هنر و ایجاد علاقه در آنان برای فعالیت در رشته های هنری مختلف مطرح نمود.

معاون وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: در این کار ویژه ها، معمولاً یک سری مبانی ارائه می گردد، پس از آن دانش آموزان به سمت یک پروژه راهنمایی می شوند. این فعالیت چیزی شبیه به فعالیت استارت آپ ها ولی با جنس متفاوت تر است.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان، ادامه داد: در این کارسوق ها چگونگی ورود صنایع دستی به زندگی روزمره، گسترش آن، نقش صنایع دستی در هویت ملی ما و موضوعاتی از این دست به راحتی قابل برنامه ریزی است. در همین راستا در گفتگوهایی که با معاونت صنایع دستی خواهیم داشت، محورهای عملیاتی این طرح آنالیز خواهد شد.

او صنایع دستی ایران را در جهان بی نظیر توصیف کرد و گفت: هنرهای اصیل ایرانی به اندازه ای زیبا هستند که نمی گردد آنها را با یکدیگر مقایسه کرد. با دیدن هر کدام از آثار موجود در نمایشگاه، احساس می کنیم که اثر حاضر، زیباتر از اثر قبلی است. به عبارت ساده تر می توان گفت یکی از یکی زیباتر هستند.

مهاجرانی خاطر نشان کرد: تک تک این آثار فوق العاده است. خلق یک اثر هنری و شکل دادن به یک فلز، تراش های زیبا روی چوب و دیگر مواد و متجلی کردن این همه زیبایی، گونه ای از خالق بودن است.

او در انتها توضیح داد: افتخار می کنم کشوری دارم که بسیار دیرینه است و این همه پیشینه در هنر دارد. خیلی خوب است علاقه مندانی که در حوزه هنر فعالیت می نمایند از فضاهای اینچنینی نمایشگاه ها استفاده و به شکوفایی هرچه بیشتر هنرهای کشور کمک نمایند.

منبع: میراث آریا

به "راه اندازی کارسوق صنایع دستی در وزارت آموزش و پرورش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی کارسوق صنایع دستی در وزارت آموزش و پرورش"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید