دومین مقام ارشد نظامی چین به فساد اقتصادی متهم شد

به گزارش سفر به کیش، خبرنگاران: منابع مطلع اعلام کردند که چین در حال تحقیق از دومین مقام سابق نظامی این کشور به اتهام فساد اقتصادی است.

دومین مقام ارشد نظامی چین به فساد اقتصادی متهم شد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، 2 منبع مطلع مستقل به رویترز گفتند که چین تحقیقات قضایی از دومین مقام ارشد نظامی این کشور را شروع نموده است. تحقیقات قضایی از گو بوکسیونگ 72 ساله که تا سال 2012 میلادی، معاون کمیسیون مرکزی نظامی چین بوده، در راستای کوشش های ژی جین پینگ رئیس جمهور چین برای مقابله با مفاسد اقتصادی در بین سیاستمداران و مقام های ارشد چینی بوده است.

بوکسیونگ در سال 2012 میلادی از این سمت کناره گیری نموده است. ژو کایهو دیگر معاون کمیسیون مرکزی نظامی چین نیز سال گذشته به اتهام فساد اقتصادی، مورد بازپرسی قرار گرفته بود.

پیش از بازنشستگی، این دو مقام ارشد نظامی چین در دوره هو جین تائو رئیس جمهور سابق چین، فعالیت می کردند.

یک منبع مطلع که نامش فاش نشده در این باره تاکید نمود که گو بوکسیونگ با دردسر روبرو شده و در حال بازپرسی است و تحقیقات قضایی از پسر وی نیز پیامی برای افکار عمومی در مورد رسوایی اقتصادی پدر است.

یک منبع مطلع دیگر نیز این مساله را تایید نموده است که بوکسیونگ در حال بازپرسی است ولی به جزییات بیشتری اشاره ننموده است. وزارت دفاع چین نیز حاضر به ارائه شرح در این خصوص نشده است.

بوکسیونگ بیش از 10 سال در کمیسیون نظامی مرکزی چین فعالیت می نموده که بزرگترین ارتش دنیا با 2.3 میلیون پرسنل را زیر نظر داشته است. وی در سال 2006 میلادی به آمریکا سفر کرد و دیداری با دونالد رامسفلد وزیر دفاع وقت آمریکا داشت.

ع

منبع: تسنیم
انتشار: 4 دی 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 531

به "دومین مقام ارشد نظامی چین به فساد اقتصادی متهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین مقام ارشد نظامی چین به فساد اقتصادی متهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید