خبرنگاران نسخه الکترونیک تامین اجتماعی خدمت دهی به بیماران را تسهیل می نماید

به گزارش سفر به کیش، کرمان - خبرنگاران - رئیس دفتر رسیدگی به اسناد پزشکی تامین اجتماعی استان کرمان با اشاره به اینکه صدور دفترچه درمانی از اول اسفندماه در تمامی شعب و کارگزاری های تامین اجتماعی استان متوقف خواهد شد گفت: نسخه الکترونیک، طرحی برای تسهیل خدمت دهی به بیماران و پرداخت حق السهم پزشکان و موسسات طرف قرارداد است.

خبرنگاران نسخه الکترونیک تامین اجتماعی خدمت دهی به بیماران را تسهیل می نماید

حمیدرضا متولی زاده شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی به عنوان یک سازمان پیشرو در خدمات اجتماعی است گفت: هر پزشکی که نسخه الکترونیک صادر کند، ساعت 12 همان شب 80 درصد هزینه هایش پرداخت می گردد و همچنین داروخانه هایی که نسخه الکترونیک داشته باشند، 30 درصد هزینه های خود را همان روز از سازمان تامین اجتماعی دریافت می نماید و مابقی هزینه ها در مدت یک ماه پرداخت می گردد.

رئیس دفتر رسیدگی به اسناد پزشکی تامین اجتماعی استان کرمان با اشاره به مزایای طرح نسخه الکترونیک اضافه نمود: نسخه بیمه شده برای تمام موسسات درمانی قابل دریافت است و بیمه شدگان نباید نگران این باشند که نسخه خود را از کجا دریافت نمایند.

متولی زاده با اشاره به اینکه بعضی از بیماران نسخ تکراری دارند و ماهیانه باید داروهایی تکراری مصرف نمایند گفت: در سامانه نسخه الکترونیک این امکان فراهم شده که بدون مراجعه همان نسخه قابل تکرار را ماهیانه دریافت نمایند که این مهم مراجعه و هزینه های بعدی به پزشک را حذف نموده است.

وی با اشاره به اینکه در این طرح بیمه شدگانی که هزینه های درمانی سنگین دارند شناسایی می شوند تا سازمان بتواند هزینه های خود را مدیریت کند اضافه نمود: گروه بیماران خاص 2دهه است که هزینه های درمان آنها با ارایه یک دفترچه خاص از سوی سازمان به صورت رایگان است در این طرح با اختصاص یک شناسایی برای بیماران همانند سابقه خدمات برای آنها اجرایی می گردد.

متولی زاده با بیان اینکه وجود نسخه الکترونیک و تجمیع اطلاعات این امکان را فراهم می نماید که سازمان منابع خود را هدفمند تخصیص دهد توضیح داد: در این طرح نیز برای تجهیز زیرساخت های مطب و داروخانه برای اجرای نسخه الکترونیک از محل منابع بانک رفاه به صورت تسهیلات تخصیص داده شده است و هر کدام از موسسات درمانی مایل باشند با مراجعه به بانک می توانند این وام حمایتی را دریافت نمایند.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی نوع خدمات تجویز شده ثبت و ذخیره می گردد گفت: نسخه الکترونیکی فراوری شده براساس شماره ملی تمام اطلاعات بیمه شده در سرورهای مرکزی سازمان ذخیره می نماید و برای افراد به صورت مجازی براساس شماره ملی و بیمه قابل دسترسی خواهد بود.

رئیس دفتر رسیدگی به اسناد پزشکی تامین اجتماعی استان کرمان گفت: یکی از دغدغه هایی که در این زمینه مطرح بود مستندات بیمه تکمیلی است و توافقی فی ما بین سازمان و بیمه مرکزی فراهم شده و امکاناتی در سامانه عملیاتی ایجاد شده تا امکان دریافت اطلاعات نسخ را به برای بیمه تکمیلی داشته باشد.

متولی زاده تاکید نمود: در راستای کاهش مراجعات، هزینه و جلوگیری از اتلاف وقت، از مردم درخواست داریم که در سامانه www.estamin.ir ثبت نام نمایند تا از مزایای خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی بهره مند شوند.

منبع: ایرنا
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1473

به "خبرنگاران نسخه الکترونیک تامین اجتماعی خدمت دهی به بیماران را تسهیل می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نسخه الکترونیک تامین اجتماعی خدمت دهی به بیماران را تسهیل می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید