خبرنگاران فرانسه و آلمان: بحران کرونا در مذاکرات برگزیت تاثیر نمی گذارد

به گزارش سفر به کیش، تهران- خبرنگاران- کشورهای فرانسه و آلمان تاکید کردند بحران کرونا در فرایند مذاکرات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تاثیری نمی گذارد.

خبرنگاران فرانسه و آلمان: بحران کرونا در مذاکرات برگزیت تاثیر نمی گذارد

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

فرانسه و آلمان تاکید کردند که بحران ناشی از همه گیری کرونا در کشورهای اتحادیه اروپا، تصمیمات این اتحادیه در مورد خروج انگلیس (برگزیت) را تغییر نمی دهد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، هایکو ماس وزیر خارجه آلمان امروز (آدینه) گفت بحران پیش روی کشورهای اروپایی، تاثیری بر فرایند مذاکرات با انگلیس برای خروج این کشور از اتحادیه اروپا نخواهد داشت.

به گفته وی بحران کنونی، مذاکرات برگزیت را آسان تر نمی کند.

همچنین امیلی دی مونشلن معاون وزیر خارجه فرانسه یادآور شد که بحران کرونا اولویت های اتحادیه اروپا در مذاکرات با انگلیس را تغییر نداده است.

به گفته وی هر چند برگزیت بدون توافق می تواند شوک بزرگی در این شرایط به بروکسل باشد، اما انگلیس نیز از این شوک بی نصیب نخواهد بود.

این در حالی است که موج مسائل مالی انگلیس پیش از بحران کرونا به دلیل ابهامات ناشی از خروج این کشور از اتحادیه اروپا (برگزیت) بالا گرفته بود و بسیاری از شرکت های تجاری در انگلیس از سه سال پیش به این سو سرمایه گذاری های خود را متوقف و بعضی شرکت ها به ویژه در حوزه صنایع هواپیمایی ورشکست و تعدادی دیگر برای عبور از این بحران، نیروهای خود را تعدیل کردند.

برگزیت تا پیش از شیوع کرونا، هزینه ای معادل 170 میلیارد دلار به اقتصاد انگلیس تحمیل کرد. کارشناسان پیش بینی می کردند تا انتهای امسال میلادی 91 میلیارد دلار دیگر به هزینه های ناشی از برگزیت در بریتانیا افزوده گردد.

اینک که بحران کرونا و شرایط قرنطینه به جان اقتصاد انگلیس افتاده، کارشناسان پیش بینی می نمایند اقتصاد این کشور ضمن از دست دادن یک سوم قدرت خود در سه ماهه دوم امسال میلادی، بیشترین میزان کسری بودجه را پس از انتها جنگ جهانی دوم تجربه خواهد نمود.

منبع: ایرنا
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 946

به "خبرنگاران فرانسه و آلمان: بحران کرونا در مذاکرات برگزیت تاثیر نمی گذارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فرانسه و آلمان: بحران کرونا در مذاکرات برگزیت تاثیر نمی گذارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید