خبرنگاران طرح فاصله گذاری اجتماعی راهکاری برای تامین سلامت مردم است

به گزارش سفر به کیش، تربت حیدریه- خبرنگاران- فرماندار رشتخوار، طرح فاصله گذاری اجتماعی را راهکاری مهم و موثر برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در راستای تامین و افزایش سلامت مردم مطرح کرد.

خبرنگاران طرح فاصله گذاری اجتماعی راهکاری برای تامین سلامت مردم است

خالقداد عرب روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه کرد: برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، طرح فاصله گذاری اجتماعی همزمان با سراسر کشور در رشتخوار نیز اجرایی شده است و در این راستا از تردد وسایله نقلیه غیربومی در داخل شهر جلوگیری می شود.

وی اضافه کرد: در راستای اجرای این طرح، در سه راهی شهر جنگل، تقاطع روستای آهنگران و محور رشتخوار به خواف و در تقاطع روستای مهدی آباد، ایستگاه هایی با همکاری شبکه بهداشت و درمان، پلیس راهور و نیروی انتظامی برای کنترل ترددها به ویژه ترددهای غیرضروری برپا شده است.

او با اشاره به بی توجهی برخی افراد در رعایت نکردن توصیه های بهداشتی و خودداری از حضور در مکانهای پرجمعیت گفت: همسو با طرح فاصله گذاری اجتماعی، ورود افراد به بوستان ها، تفرجگاه ها و مکان های تفریحی و گردشگری رشتخوار ممنوع است و با متخلفان برابر قانون به شدت برخورد می شود.

فرماندار رشتخوار در ادامه در خصوص فعالیت بازارهای این شهرستان گفت: صنوف غیرضروری تعطیل شده است و صنوفی که مجاز به فعالیت هستند باید نکات و مسایل بهداشتی را با جدیت بیشتر رعایت کنند و در صورتی که تخلفی از آنها گزارش شود با واحد متخلف برخورد قانونی خواهد شد.

عرب با اشاره به دغدغه مردم رشتخوار در خصوص تردد کامیون های حامل مواد معدنی از داخل شهر و احتمال شیوع ویروس کرونا اضافه کرد: با پیگیری های اجرا شده و با حمایت های مدیرعامل معادن سنگ آهن سنگان، در صورت تسطیح و تکمیل کمربندی، کامیون های حامل مواد معدنی و وسایل نقلیه غیربومی می توانند به طور موقت از جهت تردد کنند.

رشتخوار با 65 هزار نفر جمعیت در 207 کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

طرح فاصله گذاری اجتماعی یک مصوبه ملی است که از سوی کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مستقر در وزارت کشور، مدیریت، اجرا و نظارت می شود.

مدت تعیین شده برای اجرای این طرح هشتم تا پانزدهم فرودین ماه جاری است که در صورت تصویب ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا تمدید خواهد شد.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فاصله گذاری اجتماعی به معنای تلاش برای به حداقل رساندن تماس های بین فردی است.

این تصمیم شامل شهروندانی است که فاقد علائم ظاهری ابتلا به بیماری کرونا هستند، یعنی بیمار یا مشکوک به ابتلای به کرونا نیستند اما ممکن است ناقل ویروس عامل این بیماری باشند.

بر این اساس سیاست فاصله گذاری اجتماعی برای قطع چرخه انتقال ویروس در میان مردم عادی اتخاذ شده است.

اجرای این طرح مراحل مختلفی دارد که برخی از آن پیشتر اجرا شده و اینک اقداماتی دیگر بر تمهیدات گذشته اضافه کرده می شود.

از جمله اقدامات در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی که تا به امروز نیز اجرایی شده تعطیلی مدارس، دانشگاه ها، مراکز خرید غیرضروری، اماکن ورزش عمومی و همچنین ممانعت از برپایی تجمع هایی مانند مراسم ختم و عروسی است.

به حداقل رساندن مسافرت های بین شهری نیز از مواردی است که در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی پیگیری می شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 908

به "خبرنگاران طرح فاصله گذاری اجتماعی راهکاری برای تامین سلامت مردم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران طرح فاصله گذاری اجتماعی راهکاری برای تامین سلامت مردم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید