خبرنگاران بهره گیری از توان رسانه ای خبرنگاران، اولویت راه و شهرسازی آذربایجان غربی است

به گزارش سفر به کیش، ارومیه- خبرنگاران- مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: بهره گیری از توان رسانه ای خبرنگاران، اولویت این اداره کل در اطلاع رسانی طرح های ملی و فاخر این نهاد است.

خبرنگاران بهره گیری از توان رسانه ای خبرنگاران، اولویت راه و شهرسازی آذربایجان غربی است

سیدمحسن حمزه لو روز پنجشنبه در ملاقات با رییس و کارکنان خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز آذربایجان غربی که به مناسبت روز خبرنگار برگزار گردید، اضافه کرد: در آینده از این ظرفیت برای ایجاد آگاهی عمومی در مورد فعالیت های این اداره کل استفاده می کنیم تا زمینه شناخت بیش از پیش مردم در مورد طرح های فاخر این نهاد فراهم گردد.

وی ادامه داد: براساس برنامه زمان بندی شده، پیشبرد طرح های ساخت و توسعه راه های استان 124 کیلومتر از طرح بزرگراهی و راه های اصلی این استان تا خاتمه سال جاری به بهره برداری می رسد.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: برای بهره برداری از این 124 کیلومتر راستا ارتباطی، 2 هزار و 600 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

حمزه لو با اشاره به اهمیت ساخت و توسعه راه های ایمن در افزایش فرصت های سرمایه گذاری و دستیابی به توسعه پایدار، بیان نمود: تکمیل این حجم طرح ساخت و توسعه راه ها در این بازه زمانی بی سابقه است و مجموعه راه وشهرسازی استان از ظرفیت اقتصادی و اعتباری ملی و استانی، کمیته برنامه ریزی شهرستان ها و خیّران راهسازی استفاده می نماید تا عرصه زیرساخت های حمل ونقل جاده ای منطقه متحول گردد.

وی گفت: بهره گیری از مزیت های موقعیت جغرافیایی استان در عرصه حمل ونقل، یکی از اهداف توسعه اقتصاد پایدار تعریف شده که کوشش می گردد با تکمیل طرح های نیمه تمام راهسازی این امر محقق گردد.

وی با اشاره به طرح های مسکن ملی در آذربایجان غربی بیان نمود: برای این استان 21 هزار واحد مسکن ملی در نظر گرفته شده که 60 درصد اراضی مورد احتیاج برای این مساکن تهیه شده است.

وی تاکید نمود: همچنین تا خاتمه شهریور سال جاری جشن اتمام مساکن مهر در آذربایجان غربی برگزار می گردد.

به گزارش خبرنگاران، 17 مرداد روز خبرنگار سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاریِ جمهوری اسلامی است که به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید.

پیش بینی می گردد، سال جاری شاخص توسعه راه های آذربایجان غریی جهش چشم گیری داشته باشد.

آذربایجان غربی 12 هزار کیلومتر راه دارد که از این میزان سه هزار و 500 کیلومتر بزرگراه، جاده اصلی و فرعی است.

منبع: ایرنا
انتشار: 6 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1143

به "خبرنگاران بهره گیری از توان رسانه ای خبرنگاران، اولویت راه و شهرسازی آذربایجان غربی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بهره گیری از توان رسانه ای خبرنگاران، اولویت راه و شهرسازی آذربایجان غربی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید