خبرنگاران ایرباس برنامه مونتاژ یک مدل هواپیمای خود را به تعویق انداخت

به گزارش سفر به کیش، تهران-خبرنگاران- شرکت هواپیمایی ایرباس فرانسه روز آدینه گفت که برنامه فراوری خط جدید مونتاژ هواپیمای سری ای 321 خود را در شهر تولوز (جنوب غرب این کشور) به تأخیر انداخته است.

خبرنگاران ایرباس برنامه مونتاژ یک مدل هواپیمای خود را به تعویق انداخت

به گزارش تارنمای خبرگزاری رویترز، این اقدام پس از آن صورت می گیرد که شرکت ایرباس در سایه شیوع بحران کرونا در فرانسه زیان های زیادی دیده است.

سخنگوی ایرباس در این باره گفت: هم اکنون پروژه خط مونتاژ ای 321 در تولوز متوقف است، زمانی که ببینیم دوباره میانگین خرید افزایش یابد، بار دیگر راه اندازی پروژه خط فراوری این هواپیما را از سرخواهیم گرفت.

جیوم فوری مدیر اجرایی ایرباس نیز هفته گذشته به سفر به کیش گفت که این شرکت برای حفظ نقدینگی اش تمام سرمایه گذاری های جدیدش را متوقف نموده است.

ساخت ایرباس ای 321 که از گروه هواپیماهای ایرباس سری ای 320 به شمار می رود، از سال 1989 شروع شد و نخستین بار در 11 مارس 1993(20 اسفند 1373) به پرواز در آمد.

هفته گذشته نیز منابع مطلع به رویترز گفته بودند که در پی رکود ناشی از بحران ویروس کرونا، شرکت ایرباس به دنبال کاهش شدید فراوری سری هواپیماهای A320 پرفروش خود است.

یک منبع دیگر نیز که خواست نامش فاش نشود به رویترز گفته بود، ایرباس از تامین کنندگان قطعات A320 خواسته است تا تحویل قطعات ارسالی به کارخانه های خود را به میزان 40 درصد متناسب با فراوری 36 جت در ماه کاهش دهند.

ایرباس در ماه گذشته میلادی تحویل هواپیماهای خود را در امسال به حالت تعلیق درآورده بود

این شرکت هواپیمایی در حالی با بحران ناشی از شیوع کرونا روبرو است که برنامه ریزی نموده بود، در سال آینده میلادی 63 فروند هواپیما از خانواده ای 320 و در سال 2022 و 2023 نیز ماهانه 65 سری را به فراوریات خود بیفزاید.

منبع: ایرنا
انتشار: 13 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 943

به "خبرنگاران ایرباس برنامه مونتاژ یک مدل هواپیمای خود را به تعویق انداخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ایرباس برنامه مونتاژ یک مدل هواپیمای خود را به تعویق انداخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید