جورج فلوید کرونا داشت

به گزارش سفر به کیش، فلوید به دلیل ایست قلبی ناشی از خفگی جان سپرده است و هر دو ریه او در حین دستگیری در شرایط سالم بوده اند.

جورج فلوید کرونا داشت

جورج فلوید مرد سیاه پوست آمریکایی که هفته گذشته در اثر فشار پلیس حین دستگیری جان سپرد در ماه آوریل به ویروس کرونا مبتلا شده بود.

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان ان ترک، آزمایش کرونای جورج فلوید در تاریخ 3 آوریل مثبت بوده است اما حین دستگیری او در 25 ماه می (بیش از 50 روز بعد از آزمایش کرونا) فلوید فاقد علایم کرونا بوده است.

نتایج کالبد شکافی فلوید که از پزشکی قانونی به دست آمده نشان می دهد او به دلیل ایست قلبی ناشی از خفگی جان سپرده است و هر دو ریه او در حین دستگیری در شرایط سالم بوده اند.

این شهروند سیاه پوست 46 ساله دوشنبه هفته گذشته بیش از 7 دقیقه زیر زانوی پلیس سفید پوست التماس می کرد که در حال خفه شدن است اما پلیس بدون توجه به فلوید، آن قدر با زانو به گردن او فشار آورد که او تحت فشار جان سپرد.

دادگاه برای پلیس خاطی اتهام قتل درجه دو (شبه عمد) را در نظر گرفته در حالی که پیشتر اتهام قتل درجه سوم (غیرعمد) را در نظر گرفته بود.

خانواده فلوید خواهان محاکمه هر 4 مامور پلیسی هستند که در صحنه دستگیری او حضور داشتند.

لحظه جان سپردن فلوید حین دستگیری

از زمان مرگ فلوید بی سابقه ترین اعتراضات در سراسر ایالات متحده آمریکا در نیم قرن گذشته به وقوع پیوسته است. معترضان به برخورد نژادپرستانه پلیس با رنگین پوستان و سیاه پوست ها اعتراض دارند. طی روزهای گذشته در 40 شهر عظیم و کوچک آمریکا برای کنترل ناآرامی ها مقررات منع رفت و آمد شبانه وضع شده است.

در شهرهای نیویورک و واشنگتن دی سی (پایتخت) با وجود وضع مقرارت منع رفت و آمد شبانه اعتراضات همچنان ادامه دارد.

حضور همسر و دختر 6 ساله فلوید در یک نشست خبری در شهرداری شهر مینیاپولیس در ایالت مینه سوتا آمریکا

منبع: عصر ایران
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1036

به "جورج فلوید کرونا داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جورج فلوید کرونا داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید