جایگاه های سوخت از اماکن پرخطر ابتلا به کروناست

به گزارش سفر به کیش، سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه جایگاه های سوخت یکی از اماکن پرخطر ابتلا به کرونا است اقدام به تشریح جزئیات سوختگیری بهداشتی کرد.

جایگاه های سوخت از اماکن پرخطر ابتلا به کروناست

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری، گفت: پمپ بنزین هاو ایستگاه های CNG از اماکن پر خطر ابتلا به کووید19 هستند و لزوم رعایت نکات بهداشتی در این اماکن از اهمیت ویژه برخوردار است. توصیه می کنیم در مراجعه به جایگاه سوخت باک خودروی خود را به طور کامل پر کنید تا کمتر مجبور به مراجعه به این مراکز شوید.

وی اضافه نمود: قبل از مراجعه به جایگاه های سوخت با خودتان دستکش یکبار مصرف به همراه داشته باشید و کارت سوخت خود را به دقت و بدون تماس دست وارد محل کارتخوان کرده و با دست دارای دستکش رمز خود را وارد کنید. از تماس مستقیم دست با نازل دستگاه سوخت خودداری کنید و از پرداخت وجه نقد نیز خودداری کنید.

لاری ادامه داد: تا حد امکان کارت بانکی را خودتان در دستگاه اخذ وجه کشیده و از اپراتور بخواهید رمز را وارد کند و یا خودتان با دستکش رمز کارت بانکی را وارد کنید. ضروری است در طول مدت حضور در پمپ بنزین از تماس دست با چشم، بینی و دهان خودداری کنید.

وی اضافه نمود: در انتها فرایند سوخت گیری دستکش را به شکلی از دست خارج کنید که هیچ نقطه ای از بدنتان با قسمت بیرونی دستکش در تماس نباشد و دستکش را در سطل زباله بیندازید. در اولین فرصت ممکن پس از اتمام سوخت گیری کارت سوخت و کارت بانکی خود را ضد عفونی کرده و نسبت به شستن و یا ضد عفونی کردن دست ها اقدام کنید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اسفند 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1447

به "جایگاه های سوخت از اماکن پرخطر ابتلا به کروناست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جایگاه های سوخت از اماکن پرخطر ابتلا به کروناست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید