شرح سخنگوی وزارت امورخارجه از آخرین شرایط اتباع ایرانی گرفتار در مرز بلاروس و لیتوانی

به گزارش سفر به کیش، سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره پیگیری وزارت امور خارجه و سفارت ایران در بلاروس درخصوص آخرین شرایط اتباع ایرانی گرفتار در مرز بلاروس و لیتوانی گفت: اطمینان داریم دولت بلاروس در چارچوب روابط محبت آمیز تهران-مینسک همکاری لازم و کافی برای برطرف مسائل این اتباع ایرانی را خواهد داشت.

شرح سخنگوی وزارت امورخارجه از آخرین شرایط اتباع ایرانی گرفتار در مرز بلاروس و لیتوانی

به گزارش خبرنگاران، سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت خارجه، در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد آخرین شرایط اتباع ایرانی گرفتار در مرز بلاروس و لیتوانی اظهار گفت: متعاقب اطلاع وزارت امورخارجه از موضوع، سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلاروس ماموریت یافت با فوریت این موضوع را پیگیری نماید. بر این اساس سفارت بلافاصله در تماس با وزارت خارجه و دیگر نهادهای ذیربط بلاروسی، اقدام به کسب اطلاعات تکمیلی درخصوص شرایط هم وطنان گرفتار در مرز بلاروس - لیتوانی و حل مسائل آنها نمود. در طی این تماس ها، سفارت خواهان همکاری نهادهای ذیصلاح بلاروسی برای دسترسی به اتباع ایرانی گرفتار در مرز و رسیدگی فوری به شرایط آنها شده است.

خطیب زاده تاکید نمود: با توجه به اهمیت و فوریت موضوع، کوشش شده با افراد گرفتار ارتباط مستقیم برقرار گردد که بر همین اساس علاوه بر تماس تلفنی سفیر با یکی از اتباع گرفتارشده، صبح امروز هیاتی از سفارت جهت رسیدگی به شرایط اتباع ایرانی و تمهید شرایط بازگرداندن آنها به میهن راهی منطقه مرزی بلاروس- لیتوانی شد که بر اساس گزارش های دریافتی هم اکنون در منطقه مرزی به سر می برد و در تعامل با مرزبانی منطقه ای، در کوشش است در اسرع وقت مسائل هموطنان گرفتار را مرتفع نماید.

سخنگوی وزارت خارجه تاکید نمود: سفارت کشورمان بطور مستمر در تماس با نهادهای ذیربط بلاروسی بوده و نگرانی جدی جمهوری اسلامی ایران از شرایط اتباع ایرانی گرفتار در مرز را رسما به اطلاع طرف بلاروس رسانده است. ضمن آنکه این موضوع به وسیله سفارت بلاروس در تهران نیز پیگیری شده است.

خطیب زاده در خاتمه مطرح کرد: اطمینان داریم دولت بلاروس در چارچوب روابط محبت آمیز تهران-مینسک همکاری لازم و کافی برای برطرف مسائل این اتباع ایرانی را خواهد داشت. وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران نیز تا برطرف مشکل این هموطنان این موضوع را با جدیت پیگیری خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 آذر 1400 بروزرسانی: 5 آذر 1400 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1866

به "شرح سخنگوی وزارت امورخارجه از آخرین شرایط اتباع ایرانی گرفتار در مرز بلاروس و لیتوانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح سخنگوی وزارت امورخارجه از آخرین شرایط اتباع ایرانی گرفتار در مرز بلاروس و لیتوانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید