ترامپ هفته پیش 56 بار دروغ گفت

سامانه حقیقت یاب سی ان ان نشان داد رئیس جمهور آمریکا هفته پیش 56 ادعای کذب به زبان آورده است.

ترامپ هفته پیش 56 بار دروغ گفت

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران به نقل از سی ان ان، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا هفته گذشته 56 ادعای دروغین مطرح نمود که 26 مورد از این دروغ ها را در یکی از گردهمایی های انتخاباتی اش در سینسیناتی اوهایو به زبان آورد. 7 مورد از این دروغ ها را هم در توییتر و 5 مورد آن ها را در مصاحبه با شبکه C-SPAN مطرح نمود.

سامانه حقیقت یاب شبکه سی ان ان نشان داد از میان این دروغ های ترامپ، 11 مورد آن ها درباره اقتصاد و تجارت، 10 مورد آن ها درباره سطح محبوبیتش، 10 مورد آن ها درباره مهاجران و 8 مورد درباره باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا بود. در زیر به تعدادی از دروغ های او اشاره شده است.

هفته گذشته که او (ترامپ) به دلیل اظهارات نژادپرستانه اش علیه شهر بالتیمور مورد انتقاد های گسترده ای قرار گرفته بود، توجه را به سمت جامعه سیاه پوستان منعکس کرد.

ترامپ در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به پایین بودن نرخ بیکاری در جامعه سیاه پوستان و تصویب یک قانون کیفری گفت: کاری که من برای سیاهپوستان آمریکا کردم، هیچ رئیس جمهوری نکرد. حالا آن ها خشنود هستند(!).

اگرچه دونالد ترامپ طرفدارانی را در میان سیاه پوستان دارد؛ اما در کل این قشر از جامعه از او ناراضی هستند. در یک نظرسنجی که هفته گذشته منتشر شد، فقط 6 درصد سیاه پوستان از او راضی بودند و 80 درصد گفته بودند دونالد ترامپ یک نژادپرست است.

رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه C-SPAN گفت: من هرگز در رویدادهایم یک جایگاه خالی ندیدم. فکر نمی کنم شما هم دیده باشید. ما هرگز جای خالی نداشتیم. من به سینسیناتی می روم و مکان آنجا هم بسیار بزرگ است. اما ما همه بلیت ها را فروخته ایم.

رئیس جمهور آمریکا در حالی این اظهارات را مطرح نمود که تاکنون در بسیاری از رویداد های او از جمله در رویداد انتخاباتی وی در گرینویل در کارولینای شمالی بسیاری از جایگاه ها خالی مانده است.

ترامپ در گردهمایی خود در سینسیناتی بیان کرد: به شما می گویم. اینجا جمعیت زیادی هست و تعدادی هم بیرون هستند. ما ده ها هزار بلیت فروختیم.

رئیس جمهور آمریکا در حالی این اظهارات را به زبان آورد که به طور معمول حضور شرکت کنندگان و حامیان او در این رویداد ها رایگان است و آن ها نباید هیچ هزینه ای را برای شرکت در این رویداد ها بپردازند.

سامانه حقیقت یاب شبکه سی ان ان هر هفته ادعا های دروغین دونالد ترامپ را آنالیز می نماید. رئیس جمهور آمریکا هفته گذشته هم 78 ادعای کذب و دروغین به زبان آورده بود.

منبع:باشگاه خبرنگاران

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 27 مهر 1398 شناسه مطلب: 250

به "ترامپ هفته پیش 56 بار دروغ گفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ هفته پیش 56 بار دروغ گفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید