بدون تاریخ، بدون امضاء نماینده ایران در اسکار 2019 شد

به گزارش خبرنگاران، از سوی هیات انتخاب فیلم ایرانی، فیلم بدون تاریخ، بدون امضاء در مقام نماینده سینمای ایران برای رقابت در رشته اسکار بهترین غیرانگلیسی زبان انتخاب شد.

بدون تاریخ، بدون امضاء نماینده ایران در اسکار 2019 شد

هیأت انتخاب فیلم ایرانی برای رقابت در رشته اسکار بهترین فیلم خارجی زبان طی بیانیه ای فیلم بدون تاریخ، بدون امضاء به کارگردانی وحید جلیلوند را برای نمایندگی سینمای ایران در نود و یکمین دوره اسکار برگزید ... متن بیانیه به توضیح زیر است:

به نام خدا

هر سال در آستانه انتخاب فیلمِ نماینده ایران و معرفی آن به آموزشگاه علوم، فنون و هنرهای سینمایی جهت رقابت در رشته اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان، بحثی قدیمی درباره ضرورت یا عدم ضرورت معرفی فیلم برای شرکت در رقابت انتخاب بهترین فیلم خارجی در می گیرد. سال جاری خروج یک جانبه آمریکا از برجام، و برقراری تحریم های غیرقانونی و ظالمانه علیه مردم و نظام ایران بر جدیت این بحث و طرح پیشنهاد تحریم اسکار افزوده است.

هیأت انتخاب فیلم نماینده ایران، ضمن احترام به نظر گروهی که از سر خیرخواهی و غیرت دینی و ملی، خواستار تحریم اسکار و عدم معرفی فیلم به آموزشگاه هستند، بر این باور است که آموزشگاه نهادی غیر دولتی و متعلق به آحاد سینماگران آمریکا است. در این نهاد علاوه بر سینماگران آمریکا، سینماگران اروپایی، لاتین تبارها، آفریقایی ها و سینماگران آسیایی از جمله تعداد قابل توجهی از سینماگران پرافتخار ایرانی عضویت دارند. سینمای آمریکا و به ویژه اعضای آموزشگاه در وجه غالب خود، در کنار اکثریت مطلق مطبوعات و رسانه های آمریکایی از جمله کانون های مؤثر مخالفت، نقد و افشاگری علیه دولت عوام گرای ترامپ، و سیاست های نژادپرستانه و یک جانبه گرایانه او هستند.

سینمای ایران به عنوان بخشی از دیپلماسی فرهنگی و در چارچوب دیپلماسی عمومی می تواند از فرصت شرکت در این مراسم برای تقویت ارتباط بین ملت ها، تأثیر بر افکار عمومی و لاجرم افزایش فشار بر دولت آمریکا استفاده کند.

ما، اعضای این هیأت، نیک می دانیم که با توجه به فیلم های معرفی گردیده، نماینده ایران رقابتی بسیار سخت در پیش دارد، اما یقین داریم در صورت توفیق، این مراسم بستری مناسب در اختیار سینماگران شایسته ایران قرار می دهد تا صدای ملتی کهن، نجیب و صلح دوست را به گوش همه جهانیان برساند.

در همین راستا، اعضای هیأت در تعامل مثال زدنی سازمان سینمایی، خانه سینما و بنیاد سینمایی فارابی که میزبانی این جلسات را به روش معمول به عهده داشت، پس از بازخوانی تاریخچه، مقررات، فیلم های معرفی گردیده سایر کشورها، سوابق نامزدی های اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان و عوامل مؤثر در کسب موفقیت در این جشن بزرگ سینمایی، به دقت فهرست صد و ده فیلم اکران گردیده در مدت مقرر را مورد آنالیز قرار دادند و برخی از عناوین را مجدداً مورد بازبینی قرار دادند. در نهایت، با آنالیز فیلم هایی که بازتاب دهنده طیف های مختلف سینمای ایران بود، با اتکاء به قابلیت های انکار ناپذیر، سوابق تاثیرگذار در مجامع جهانی، بازخوردهای مثبت بین المللی و برخورداری از پخش کننده ای که در زمان اکران در ایالات متحده، مساعی خود را به خوبی جهت دیده شدن فیلم به انجام رسانده است، فیلم بدون تاریخ، بدون امضاء به کارگردانی وحید جلیلوند را برای نمایندگی سینمای ایران در نود و یکمین دوره اسکار برگزیدند.

امید است کلیه دست اندرکاران سینمای ایران، در حد مقدورات و ظرفیت هایی که در اختیار دارند، در حمایت از نماینده کشورمان کوشا باشند و از این امکان جهت معرفی چهره ملتی نجیب و اخلاق گرا بهره گیرند.

اعضای هیات معرفی فیلم ایرانی (به ترتیب حروف الفبا) : محمد آلادپوش، امین تارخ، فرهاد توحیدی، رامین حیدری فاروقی، محمد مهدی عسگرپور، رائد فریدزاده، آتوسا قلمفرسایی و قاسم قلی پور.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بدون تاریخ، بدون امضاء نماینده ایران در اسکار 2019 شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدون تاریخ، بدون امضاء نماینده ایران در اسکار 2019 شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید