امیری از ابلاغ دو موافقتنامه بین ایران و کشورهای فنلاند و ویتنام خبرداد

به گزارش سفر به کیش، دو موافقتنامه بین جمهوری اسلامی ایران و دو کشور جمهوری فنلاند و جمهوری سوسیالیستی ویتنام درباره یاری و همکاری متقابل در امور گمرکی ابلاغ شد.

امیری از ابلاغ دو موافقتنامه بین ایران و کشورهای فنلاند و ویتنام خبرداد

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام کریسمس 2021 با یکی از بهشت های روی زمین آشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی معاونت امورمجلس ریاست جمهوری، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور با اعلام این خبر اضافه نمود: قانون موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری فنلاند درباره یاری و همکاری متقابل در امور گمرکی با هدف توسعه تجاری و تامین اهداف مالی آن و ثمربخش بودن استقرار یک بستر قانونی مناسب جهت گسترش تجارت سالم بین اتباع دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری اسلامی فنلاند منعقد شده است.

وی اضافه نمود: این قانون می تواند با ایجاد تسهیلات مناسب در روابط بین دو کشور و در راستای ارزیابی دقیق حقوق گمرکی، مالیات ها و سایر عوارض و هزینه ها در خصوص کالاهای وارداتی و صادراتی و حصول اطمینان از اجرای صحیح اقدامات مربوط به ممنوعیت، محدودیت و کنترل کالاهای یاد شده موثر واقع شود.

وی همچنین گفت: قانون موافقتنامه همکاری و یاری متقابل اداری در موضوعات گمرکی بین گمرک جمهوری اسلامی ایران و اداره کل گمرک جمهوری سوسیالیستی ویتنام ابلاغ گشت.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در ادامه اضافه نمود: این موافقتنامه در جهت توسعه تجاری و تامین اهداف مالی آن و ثمربخش بودن استقرار یک بستر قانونی مناسب جهت گسترش تجارت سالم بین اتباع دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری سوسیالیستی ویتنام به منظور ایجاد تسهیلات مناسب در روابط مالی دو کشور منعقد گشت .

وی اضافه نمود: در راستای ارزیابی دقیق حقوق گمرکی، مالیات ها و سایر عوارض و هزینه ها در خصوص کالاهای وارداتی و صادراتی و حصول اطمینان از اجرای صحیح اقدامات مربوط به ممنوعیت، محدودیت و کنترل کالاهای یاد شده، این قانون راهگشا خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 647

به "امیری از ابلاغ دو موافقتنامه بین ایران و کشورهای فنلاند و ویتنام خبرداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیری از ابلاغ دو موافقتنامه بین ایران و کشورهای فنلاند و ویتنام خبرداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید