افزایش قیمت نفت به 65 دلار

به گزارش سفر به کیش، به گزارش خبرنگاران، به نقل از رویترز، امروز قیمت نفت به دلیل سرما و یخبندان شدید هوا در تگراس آمریکا که احتمالا عرضه نفت از این منطقه را برای چند روز و حتی چند هفته مختل خواهد نمود، افزایش یافت و به بیشترین میزان 13 سال گذشته رسید، چرا که تقاضا برای نفت هم در چنین شرایطی افزایش یافته است.

افزایش قیمت نفت به 65 دلار

قیمت نفت برنت با 40 سنت افزایش به 64.75 دلار در هر بشکه رسیده است. قیمت نفت وست تگزارس آمریکا هم با 66 سنت افزایش به رقم 61 دلار و 80 سنت به فروش رسید.

فراوری نمایندگان و پالایشگاه های نفت منطقه تگزاس به دلیل سرمای شدید هوا پنج روز است که فعالیت نمی نمایند و دولت هم صادرات گاز طبیعی را ممنوع نموده است و امیدوار است فعالیت های دوباره از سر گرفته گردد اما این مستلزم زمان است.

بر اساس تحیلیل وودمکنزی، فراوری یک میلیون بشکه در روز حداقل کم شده است و برای برگشتن دوباره این میزان فراوری شاید هفته ها طول بکشد.

هیروکی مدیر پژوهش در شرکت نیسان هم گفت: قیمت نفت با قبول این نظر که برگشت دوباره فراوری نفت و فعالیت پالایشگاه ها در منطقه تگزاس هفته ها طول خواهد کشید، افزایش یافت.

وی همچنین اضافه کرد: امیدواری به محرک های مالی آمریکا و نیز بهبود اوضاع مالی با فراوری واکسن کووید 19 تقاضا برای نفت هم افزایش و باعث بالا رفتن قیمت نفت در بازارهای جهانی شده است.

دلیل بعدی که برای افزایش قیمت نفت در بازار های جهانی جستجو کرد کاهش ذخایر نفت آمریکا است. آمارهای موسسه نفتی آمریکا نشان می دهد که ذخایر نفت این کشور 5.8 میلیون بشکه در هفته منتهی به 12 فوریه کاهش یافت و به حدود 468 میلیون بشکه رسید.

منبع:فارس

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 29 اسفند 1399 بروزرسانی: 29 اسفند 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1493

به "افزایش قیمت نفت به 65 دلار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش قیمت نفت به 65 دلار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید