افزایش تلفات درگیری های دارفور به بیش از 200 تن

به گزارش سفر به کیش، به دنبال وقوع درگیری ها در استان دارفور در سودان که تا به امروز به کشته و زخمی شدن بیش از 200 تن منجر شده، شورای امنیت و دفاع ملی سودان به منظور حفاظت از جان شهروندان و مراکز حیاتی، تجهیزات امنیتی به این استان فرستاد.

افزایش تلفات درگیری های دارفور به بیش از 200 تن

به نقل از عربی 21، شورای حاکمیت انتقالی سودان در بیانیه ای بیان کرد، شورای امنیت و دفاع در جلسه خود مقرر کرد تجهیزات امنیتی به این استان بفرستد. همچنین مقرر شد یک کمیته عالی تحقیقات درباره حوادث خشونت آمیز در شهر الجنینه در استان دارفور تشکیل و عاملان حادثه مجازات شوند.

روز شنبه دو تن در شهر الجنینه در استان دارفور سودان به دلیل اختلاف شخصی با یکدیگر درگیر شدند و این درگیری در ابتدا به کشته شدن دو تن و زخمی شدن چند تن دیگر و سوزاندن منازل منجر شد و سپس درگیری ها شدت گرفت تا جایی که دولت سودان شنبه شب در استان دارفور مقررات منع آمد و شد را تا اطلاع بعدی اعمال کرد و برای آرام کردن اوضاع در این شهر هیئتی به ریاست دادستان و به همراه نمایندگانی از سرویس های امنیتی، نظامی و قضایی به محل درگیری به دارفور غربی فرستاد.

کمیته پزشکان استان دارفور غربی نیز در آخرین آمار تعداد کشته شدگان این حادثه را 83 تن و تعداد زخمی ها را 160 تن بیان کرد.

این نهاد بیان کرد، این آمار در حال افزایش است و در میان زخمی ها نیروهای مسلح نیز وجود دارند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1430

به "افزایش تلفات درگیری های دارفور به بیش از 200 تن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش تلفات درگیری های دارفور به بیش از 200 تن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید