اختصاص 80 میلیارد تومان بودجه به سیستان و بلوچستان برای جبران خسارت سیلاب

به گزارش سفر به کیش، استاندار سیستان و بلوچستان گفت: 172 میلیارد تومان بین دستگاه های استان توزیع شده است که 80 میلیارد تومان آن مربوط به ماده 10 برای جبران بخشی از خسارات وارده ناشی از سیل است که به دستگاه های مربوطه تخصیص داده شد.

اختصاص 80 میلیارد تومان بودجه به سیستان و بلوچستان برای جبران خسارت سیلاب

به گزارش سفر به کیش؛ احمد علی موهبتی در سومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان گفت: 88 میلیارد و 967 میلیون تومان مربوط به اعتبارات موضوع 27صدم درصد از 9 درصد مالیات بر ارزش اضافه نموده است که 20 درصد آن به موضوع جوانان به 80 درصد آن مربوط به ورزش و پروژه های نیمه تمام ورزشی است که تخصیص داده شده است.

استاندار گفت: بخشی از فضاهای مازاد دستگاه های اجرایی در شهر های مختلف از قبیل ایرانشهر، زابل، زاهدان و سراوان با حفظ مالکیت برای راه اندازی پارک های علمی و فناوری در اختیار پارک علم و فناوری استان قرار داده می گردد.

موهبتی همچنین از واگذاری صد هکتار زمین در محدوده حاجی آباد زاهدان برای احداث فضای مناسب جهت فراوری انبوه اختراعات ثبت شده اطلاع داد و اضافه کرد: 50 هکتار زمین دیگر هم برای احداث انبار های مورد احتیاج به سازمان صنعت معدن و تجارت استان واگذار می گردد.

وی با اشاره به کمبود اعتبارات و محدودیت اعتبارات در استان، مبادله به موقع موافقتنامه ها توسط دستگاه های اجرایی را خواهان شد و توضیح داد: دستگاه هایی که تا سرانجام مهر ماه پیروز به تبادل موافقتنامه با سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نشوند، اعتبارات آنها به سازمان هایی که موافقتنامه خود را در موعد مقرر مبادله نموده اند ابلاغ می گردد.

غلامرضا مالکی شجاع، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هم در این جلسه با تشریح اعتبارات ابلاغی از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور به استان، بر تبادل به موقع موافقت نامه ها توسط دستگاه های اجرایی تاکید نمود.

در این جلسه همچنین توجه به تکمیل زیرساخت های گردشگری و طرح های توسعه اشتغالزایی صنایع دستی، تعمیر و تجهیز فضاهای مورد احتیاج پارک های علمی و فناوری و احداث گلخانه های نمونه زیرزمینی در شهرستان های سیستان توسط معاونت علمی و فناوری رییس جمهور و موضوعات مربوط به برگزاری دوره های حرفه آموزی توسط فنی و حرفه ای استان در کمپ های ترک اعتیاد، مورد آنالیز و گفتگو نهاده شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 446

به "اختصاص 80 میلیارد تومان بودجه به سیستان و بلوچستان برای جبران خسارت سیلاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص 80 میلیارد تومان بودجه به سیستان و بلوچستان برای جبران خسارت سیلاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید