احتمال عرضه اولیه سهام سرخابی ها در فرابورس

به گزارش سفر به کیش، خبرنگاران: عضو هیات عامل سازمان خصوصی سازی به زمان ورود سهام سرخابی ها به بازار سرمایه اشاره نمود و گفت: تاکید هیات واگذاری در جلسه روز گذشته تعیین شدن تکلیف این دو باشگاه برای عرضه اولیه در بازار سرمایه در نیمه نخست امسال بود و باید با یاری مسئولان کوشش گردد تا این تصمیم زودتر به مرحله اجرا برسد.

احتمال عرضه اولیه سهام سرخابی ها در فرابورس

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش اقصادنیوز ابوالقاسم شمس جامخانه در گفت و گو با ایرنا به جلسه دیروز هیات واگذاری درخصوص واگذاری سهام سرخابی ها گفت: از شهریور ماه سال 98 جلسات هفتگی و به صورت مستمر با حضور نمایندگان سازمان بورس، وزارت ورزش و جوانان و مدیران دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در وزارت ورزش و سازمان خصوصی سازی برگزار شده است و بر اساس آن پیگیری های لازم در زمینه پذیرش این دو شرکت به وسیله بازار دوم فرابورس صورت گرفت.

وی ادامه داد: از مقدمات واگذاری این شرکت ها معین تکلیف دارایی های شرکت از جمله اجرایی شدن مصوبه سال 91 هیات وزیران مبنی بر انتقال مجموعه های ورزشی شهید مرغوبکار و درفشی فر، ثبت علائم تجاری در طبقات 45 گانه نزد اداره کل ثبت علائم تجاری و مالکیت معنوی، تجدید ارزیابی دارایی ها، تهیه گزارش توجیهی افزایش سرمایه و اخذ نظر حسابرس و بازرس قانونی و تغییر اساسنامه دو شرکت مطابق با فرمت نمونه سازمان بورس برای تبدیل شرکت ها به شرکت های سهامی عام است.

شمس اضافه نمود: بعد از این اقدامات مجمع عمومی فوق العاده باید برگزار گردد تا ضمن تصویب اساسنامه اصلاح شده، سرمایه دو شرکت به رقم قابل توجهی افزایش و از ماده 141 قانون تجارت خارج گردد.

به گفته عضو هیات عامل و معاون سازمان خصوصی سازی، مقدمات این اقدامات در نیمه دوم سال 98 به وسیله جلسات برگزار شده به صورت هفتگی انجام شده و اکنون تجدید ارزیابی ها در حال اجرا است.

وی با تاکید بر آمادگی باشگاه پرسپولیس برای واگذاری سهام خود گفت: این باشگاه تا به امروز اقدامات مربوط به تجدید ارزیابی دارایی ها، ثبت علایم تجاری و ارزیابی علایم تجاری در طبقات 45 گانه را انجام داده است.

شمس جامخانه اضافه نمودد: باشگاه استقلال با وجود همه کوشش هایی که انجام داد اما هنوز کارشناسان گزارش مربوط به ارزیابی مجموعه ورزشی شهید مرغوبکار را ارائه نکرده اند و همچنین کارشناسان مربوطه در مورد ارزیابی علایم تجاری معین نشده اند.

وی اضافه نمود: به محض ارائه گزارشات لازم اقدامات بعدی برای تشکیل مجمع عمومی فوق العاده جهت تصویب افزایش سرمایه و اساسنامه اصلاحی اقدام و در نهایت مدارک لازم از جمله برنامه کسب و کار و امیدنامه و صورت های اقتصادی جدید به هیات پذیریش برای ورود سهام این باشگاه در بازار دوم فرابورس ارایه خواهد شد.

شمس با بیان اینکه طبق مذاکرات انجام شده اقدامات لازم در این زمینه در نیمه نخست امسال انجام و امیدواریم که کشف قیمت صورت گیرد، گفت: وزارت ورزش برای واگذاری این دو باشگاه بسیار پیگیر است و اقدامات مربوطه را تا به امروز برای انجام هر چه سریعتر فعالیت ها انجام داده است.

عضو هیات عامل سازمان خصوصی سازی علت تاخیر در واگذاری سهام استقلال و پرسپولیس در سال 98 اشاره نمود و گفت: این دو شرکت فرهنگی و ورزشی در زمان انجام اقدامات لازم با مسائلی از قبیل تغییرات مدیریتی روبرو بودند که این موضوع باعث تاخیر در همکاری آنها شد زیرا بعضی از اقدامات را باید هیات مدیره تصویب کند تا به مرحله اجرا در آید.

وی اضافه نمود: با وجود همه مسائل و حاشیه های موجود در این شرکت ها اما با همکاری وزارت ورزش و جوانان و جلسات برگزار شده به نتایج قابل قبولی رسیدیم و امیدواریم تکلیف این موضوع تا نیمه اول سال 99 معین گردد و به وسیله عرضه اولیه در فرابورس کشف قیمت انجام شده و عرضه های بلوکی در مراحل بعد صورت گیرد.

معاون سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه در مقطعی از زمان بحث واگذاری این دو باشگاه به صورت جدی مطرح و آگهی شد، گفت: آن موقع فقط بحث واگذاری برند همراه با دارایی بود و به هیچ عنوان مساله واگذاری هر یک از شرکت های فرهنگی و ورزشی استقلال و پرسپولیس به وسیله بازار سرمایه مطرح نشده بود.

شمس اضافه نمود: از مهر ماه سال 98 نحوه واگذاری تغییر کرد و شرکت ها در حال واگذاری به وسیله پذیرش در بازار سرمایه هستند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 936

به "احتمال عرضه اولیه سهام سرخابی ها در فرابورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال عرضه اولیه سهام سرخابی ها در فرابورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید