ابتکارعمل وزارت خارجه روسیه برای جلوگیری از توهین به احساسات مذهبی

به گزارش سفر به کیش، رئیس جمهوری روسیه به وزارت خارجه این کشور دستور داده تا اقداماتی را برای یک گفتمان بین المللی درباره خنثی کردن فعالیت هایی اجرایی کند که می تواند مصداق توهین به احساسات معتقدان مذهبی باشد.

ابتکارعمل وزارت خارجه روسیه برای جلوگیری از توهین به احساسات مذهبی

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به نقل از خبرگزاری تاس، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در جریان دیداری با نمایندگان سازمان های مذهب محور که چهارم نوامبر صورت گرفت، روز آدینه یکسری دستورات را به وزارت خارجه روسیه ابلاغ کرد که بر اساس آن، اقداماتی برای یک گفتمان بین المللی به منظور از بین بردن فعالیت های توهین آمیز به احساسات معتقدان مذهبی صورت می گیرد.

در این سند آمده است: وزارت خارجه روسیه ملزم شده تا ابتکارعملی را در راستای یک تبادل نظر درباره مسائل مرتبط با جلوگیری از اقداماتی با هدف توهین به احساسات مذهبی عبادت کنندگان و تهییج دشمنی بین مذهبی و مناقشات بر پایه مذهب در پلتفورم های بین المللی و یافتن احتمال امضای توافق های بین المللی یا تصویب قطعنامه در این موارد در مجمع عمومی سازمان ملل انجام دهد.

پوتین پیشتر در دیداری با اعضای انجمن های مذهبی گفته بود که این یک ایده خوب است تا از سایر کشورها در سازمان ملل بخواهیم تا قانونی را در راستای حفاظت از احساسات عبادت کنندگان تصویب نموده و همچنین وعده داده بود تا وزارت خارجه روسیه را مسئول رسیدگی به این مساله کند.

این ابتکارعمل از سوی اسماعیل بردیف، مفتی جمهوری قره چای و چرکس، یکی از جمهوری های فدراسیون روسیه و رئیس مرکز هماهنگی مسلمانان در قفقاز شمالی مطرح شده است. وی به این مساله اشاره نموده بود که قانونی در روسیه وجود دارد که از احساسات عبادت کنندگان در مقابل آزار و اذیت حفاظت می نماید. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 بهمن 1399 بروزرسانی: 5 بهمن 1399 گردآورنده: kishnet65.ir شناسه مطلب: 1384

به "ابتکارعمل وزارت خارجه روسیه برای جلوگیری از توهین به احساسات مذهبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابتکارعمل وزارت خارجه روسیه برای جلوگیری از توهین به احساسات مذهبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید