هلسینکی، سفر به شهر تاریخ و دریا – تور کیش

ارسال شده توسط
هفته نامه همشهری شش و هفت – فاطمه عسگری آزاد: هلسینکی شهر دریاست؛ شهری که از مجموعه جزایر متصل به دریای بالتیک در خلیج فنلاند تشکیل شده است

یک فنجان قهوه با پای مخصوص!

شهر دریا 

برای آشنایی با زندگی روزمره مردم هلسینکی باید در نواحی مختلف شهر قدم بزنید و کاوش کنید.

موزه ملی فنلاند

خیابان تاریخی

جذاب

شهر دریا 

هتل هاون (Hotel Haven) یکی از جذاب‌ترین هتل‌های هلسینکی است که در بیشتر پارامترها امتیازات خوبی کسب کرده است. ملحفه و تخت‌های اتاق‌ها  مناسب هستند و رنگ‌های آرامش بخش فضا، خستگی را از تن به در می‌کند. اگر اتاق‌های ویژه را رزرو کنید دستگاه اسپرسوساز نیز در آنها وجود دارد. علاوه بر اینکه نمای زیبایی از بندر باشکوه در بالکن اتاق‌تان می‌بینید. برای اقامت در این هتل باید شبی ۱۷۰ دلار بپردازید.
هلسینکی به عنوان پایتخت فنلاند آثار باستانی و هنری این کشور را در دل خود جای داده است. اگر دوست دارید از فرهنگ این سرزمین بدانید سری به موزه‌ها و خیابان‌های اصلی شهر بزنید.

جزیره گردی

ماجراجویی

موزه ملی فنلاند در سال ۱۹۱۲ به سبک رمانتیک ملی تاسیس شد. دسترسی به این موزه بسیار آسان است. کافی است خیابان مانرهیمینتی را به سمت شمال بروید. بنای سمت چپ، ساختمان موزه است. این موزه شامل مجموعه آثار فرهنگی و قوم شناسی  فنلاند است. مجموعه لباس‌های سنتی و اشیای فرهنگی این مجموعه دیدنی است. بخش پیش از تاریخ این موزه هم بسیار غنی است.


روز دوم  
چگونه برویم؟

نوشیدنی ناب