صدور مجوز شکار برای پنج استان – تور کیش

ارسال شده توسط

مدیر کل دفتر شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مجوز شکار ۱۰۵ راس کل و قوچ برای پنج استان کشور صادر شده است
تیموری با اشاره به بهبود وضعیت حیات وحش در کشور افزود: طبق سرشماری صورت گرفته در سال ۹۴ حدود ۱۳۸ هزار راس علفخوار در کشور وجود داشت که در سال ۹۵ این تعداد به ۱۶۲ هزار راس رسید.

علی تیموری روز چهارشنبه در نشست خبری افزود: برای اولین بار در سال ۹۷ دستوری به صندوق ملی محیط زیست ابلاغ شد که بر اساس آن اجازه صدور مجوز شکار برای ۵ استان خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، کرمان و البرز صادر شده است.

وی درباره لایحه حمایت از محیط بانان گفت: این لایحه درسازمان محیط زیست تهیه شد و در دولت به تصویب رسید، در کمیسیون های تخصصی مجلس نیز بررسی شده و یک ماه پیش در کمیسیون قضایی به تصویب رسید و اکنون منتظر تصویب در صحن علنی مجلس است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

مدیر کل دفتر شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مجوز شکار ۱۰۵ راس کل و قوچ برای پنج استان کشور صادر شده است.

تیموری اظهار داشت: البته در استان های خوزستان و گیلان ۱۰۰ راس پروانه شکار برای گراز صادر شده است. 

تا قبل از سال ۹۲ سالانه ۴۰۰ تا ۵۰۰ راس مجوز شکار صادر می شد، سال ۹۳ و ۹۴ هیچ مجوزی صادر نشد و سال ۹۵ و ۹۶ برای قرق های اختصاصی نیز مجوز شکار صادر شد.

وی با اشاره به اینکه مجوز صدور پروانه شکار برای ۱۰۵ راس در نظر گرفته شده است گفت: این میزان یک سوم درخواست استان ها برای صدور مجوز است؛ یعنی ظرفیت استان ها بسیار بیشتر از این تعداد است اما چون سال اول است با احتیاط کامل و با در نظر گرفتن تمام جوانب پیش می رویم.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *